Koduleht ajutiselt suletud

Kodulehe avamiseks palun võtke ühendust Elitec’i klienditoega või saatke meile kiri

• telefon: (+372) 65 65 64 6
• info[at]elitec.ee

Web site is temporarily not available

To activate website please contact the Elitec costomer service or send us a message

• phone: (+372) 65 65 64 6
• info[at]elitec.ee

Login
MIS ON EVS (European Voluntary Service) EHK EUROOPA VABATAHTLIK TEENISTUS?
Euroopa vabatahtlik teenistus (EVS) on ainukordne võimalus õppida uut kultuuri, tööd, omandada uusi kogemusi, sõpru ja samas ka ühiskonna heaks midagi korda saata.
EVS on avatud kõikidele noortele vanuseni 30 eluaastat ja annab igale noorele võimaluse panustada ühiskonna kujundamisse vastavalt tema võimetele ja oskustele.
Vabatahtlikult ei tohi nõuda erialast ega spetsiifilist ettevalmistust, kasuks tuleb, kui oskad inglise keelt suhtlustasandil, kuid ka puudulik keeleoskus ei ole kindlasti teenistuses osalemisel takistuseks.

Euroopa vabatahtlik teenistus tähendab võimalust leida endale Euroopas või ka selle naabruspiirkondades organisatsioon, kes on nõus Sind vastu võtma ja töötada seal vabatahtlikuna kuni 12 kuud. Projekti temaatika on küllalt lai, võib leida nii spordi, kultuuri, kunsti, keskkonna, noorsootöö, sotsiaaltöö kui ka muid projekte. Järgmiste sammude juurest leiad viite andmebaasile, kust projekte otsida saad.

Arvestama pead, et igal noorel (kui tegu ei ole erivajadusega noorega) on õigus EVS'ile 1 kord elus. Kui oled ettevõtlik, on Sul suurepärane võimalus ilma kulutuste pärast muretsemata keskenduda uutele kogemustele ning põnevatele ja säravatele inimestele.
Euroopa vabatahtliku teenistuse programm katab Sinu reisikulud, elamiskulud vastuvõtvas organisatsioonis, toitlustuse ja keeleõppe. Lisaks sellele saad igakuiselt taskuraha ning on võimalus taotleda toetust ka järeltegevuste tarvis. Eraldatavad summad on elatustasemest olenevalt riigiti erinevad.

Seepärast, et Sa kasutaks seda võimalust maksimaalselt, tasub väga hoolikalt läbi mõelda, miks Sa seda teed ja kuidas tulevikus saadud oskusi ja kogemusi kasutad. Muu hulgas tuleb läbi mõelda, milline töövaldkond on Sulle kõige sobivam, kui kaugele oma kodust ja sõpradest oled valmis minema ja kui pikalt oled valmis end vabatahtliku teenistuse projektiga siduma. Pead arvestama, et hea projekti leidmiseks pead varuma aega ja kannatust.
Täpset aega esmase huvi tekkimisest projekti tegeliku teostumiseni on paraku küllaltki raske hinnata, kuna iga projekt on sõltuv paljudest asjaoludest - alates organisatsioonide ja vabatahtlike eelistustest lõpetades taotlustähtaegade ja muu protseduuriga. Keskmiselt kulub aga hetkest, mil noor inimene programmis osalemise vastu tõsist huvi tunneb, reaalse vabatahtliku teenistuse alguseni 5-7 kuud.

MTÜ Öökull on olnud EVS saatev ja vastuvõttev organisatsioon alates 2000. aastast. Kui Sul on huvi osaleda Euroopa Vabatahtlikus projektis välismaal, siis võta ühendust Ly´ga mailiaadressil: Lii.Brikkel@mail.ee.
Täpsemalt saada taotlemise kohta lugeda Euroopa Noored Eesti Büroo koduleheküljelt www.noored.ee.